Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Muu
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm
  • Muu
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm

Rahvusvaheline taimetervise päev

Tartu loodusmaja

vaata kaarti

K 08. mai 2024 | 17:30 - 20:00

Tasuta

Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Põllumajandus- ja Toiduamet ning Maaelu Teadmuskeskus koostöös Eesti Maaülikooliga kutsuvad taimetervise päeva raames Tartu loodusmajja, kus toimub palju põnevat.

Rahvusvahelist taimetervise päeva tähistatakse juba kolmandat aastat Tartu loodusmajas. Taimetervise päevast on saanud märkimisväärne sündmus, kus on võimalik põhjalikumalt kõneleda taimetervise olulisusest ja hoida selle tähtsust pidevalt päevakorral. Taimede tervist ohustavad nii kliimasoojenemine kui ka üha hoogustuv kaubavahetus ja reisimine. Kliima soojenedes tekivad taimekahjustajatele uued soodsad elupaigad ning kaupade ja reisijatega võivad taimekahjustajad liikuda uutesse piirkondadesse. Taimetervise päeva üks põhirõhk on kindlasti suunatud inimeste teadlikkuse tõstmisele ja sellele, mida saab igaüks teha, et olla vastutustundlik ning hoiduda kahjustajate levitamisest. Samuti soovime pöörata tähelepanu sellele, miks taimede tervena hoidmine on meie eluks hädavajalik ning kuidas taimekahjustajatel võib olla märkimisväärne mõju keskkonnale, toidutootmisele ning majandusele.

Eelmistel aastatel on toimunud erinevad teemaõhtud, võistlusmängud, osaleda on saanud töötubades ning kuulata ka loenguid. Lisaks on taimetervise päeva raames välja antud töövihik „Taimetervise inspektori põnev töö“ ja taimetervise teemaline rändnäitus ning orienteerumisrada, mis paikneb Tartu loodusmaja välialal. Sel aastal on külastajatel võimalik ürituse vältel osaleda mitmes praktilises töötoas, kus on võimalik tutvuda nii meil levinud kohalike taimekahjustajate kui ka ohtlike ehk karantiinsete taimekahjustajatega. Väärt teadmisi jagavad valdkonna eksperdid Põllumajandus- ja Toiduametist, Maaelu Teadmuskeskusest ja Eesti Maaülikoolist.

Rahvusvahelist taimetervise päeva korraldavad Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Põllumajandus- ja Toiduamet, Maaeluteadmuskeskus ja Tartu loodusmaja. Taimetervise päev on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Loe lähemalt

|
EST
Asutus:
Regionaal- ja Põllumajandusministeerium
Kontaktisik:
Meelis Kõiv
E-post:
E-post