Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Näitus/muuseum
  • Näitus/muuseum

Rain Avarmaa fotonäitus "Hing ja tehis"

kohvik Werner

vaata kaarti

N 01. veebr 2024 | 18:00 - T 30. aprill 2024

Tasuta

Näitus "Hing ja tehis" on põnev kompositsioon fotograafi enda ja tehisintellekti poolt loodud fototeostest, mis kujutavad eri inimeste hingeelu rasketel aegadel.

1. veebruaril kell 18:00 avame Werneri II korrusel uue näituse, mis kannab nime “Hing ja tehis”. Sel korral viime Sind fotograafia maailma, mille eri nüansse toob esile Kõrgema Kunstikooli Pallase Fototudeng Rain Avarmaa. Rain on Räpina noormees, kes on varasemalt õppinud kunstnik-kujundajaks ning näeb ka enda tulevikku vabakutselise kunstniku või kunstiõpetajana. Noor fototudeng on kirjeldanud oma näituse kontseptsiooni järgnevalt.

Näitus sisaldab fototeoseid, mis kujutavad personaalset hingeelu rasketel aegadel. Igal teosel on oma tunne ja mõte. Kunsti loomisel on kasutatud nii fototudengi pildimaterjali kui ka veebis vabavarana saadaval pilte. Seejuures teine pool näitusest ühendab meid tulevikumaailmaga (kui mitte öelda, et juba hetkereaalsusega), kus kunsti on loonud tehisintellekt (AI). Kasutatud on samasid pilte, aga antud tehisintellektile viitena, et luua uus pilte ilma sõnalise selgitusena. Idee on näidata tehisintellekti kompositsiooni kasutust ning sarnase tunde väljendust.

Näitus on üleval kevadeni. Avamisel pakutakse ka tervitusjooki ja suupisteid. Tule kuula, mis on Raini inspireerinud sellist näitust looma ja kuidas ta ise oma näituse kokku võtab.

Seniks leiad rohkem infot Rain Avarmaa loomingu kohta järgmistelt lehtedelt:
https://rainavarmaa.myportfolio.com/
https://www.instagram.com/hipster_rain95/

Loe lähemalt

|
EST ENG
Asutus:
kohvik Werner
Aadress:
Ülikooli 11, Tartu
Kontaktisik:
Priit Reiman
Telefon:
+372 512 4328
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.werner.ee