Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Näitus/muuseum
  • Näitus/muuseum

Rändav fotonäitus "ÜKSILDUS ei küsi vanust"

Tartu Ülikooli raamatukogu

vaata kaarti

N 04. juuli 2024 | 17:00 - R 30. aug 2024 | 15:00

Tasuta

"ÜKSILDUS ei küsi vanust" on fotonäitus, mis on lugu märkamisest - koosmärkamisest.
Võimaldades vaatajal saada osa 30 fotograafi erinevatest pildilugudest üksilduse tundest. Rändav fotoprojekt alustas teekonda septembris 2023 ning jõuab oma viimasesse peatuskohta - Tartu Ülikooli raamatukokku, olles avatud 4.07-30.08.2024.

Rändnäitus “ÜKSILDUS ei küsi vanust” on lugu märkamisest - koos märkamisest.
Märgates inimest, kes vaatab hommikul peeglist vastu. Märgates inimest, kes on kõrval, vastas.

Me kõik oleme erinevad, nagu ka meie üksildus.
On neid, kes väidavad, et seda tunnet ei eksisteeri ja neidki, kes vaatavad hommikul peeglisse, manades ette oma parima naeratuse, haarates kaasa sobivaima maski, et suuta järjekordne tööpäev õhtusse veeretada.
Kas julgeme olla piisavalt tugevad, et seda tunnet iseendas märgata? Kas meis on piisavalt julgust, et märgata kõrvalseisja üksildust või on lihtsam ignoreerida ning passiivseks kõrvalseisjaks jääda, sest nii tundub olevat lihtsam?

Üksildus on nagu kutsumata külaline, kes ei hooli vanusest, soost, sotsiaalsest positsioonist, pangakonto jäägist. Ühel päeval ta lihtsalt koputab su uksele ja keeldub lahkumast. Mida teha külalisega, kel jalg juba ukse vahel? Kas lasta ta tuppa ja saad sõbraks või...

“ÜKSILDUS ei küsi vanust” projekt on alustanud rännakuid kaasates 17 fotograafi ja jõudes Tartu näitusele laienenud koosseisus - esitledes 30 fotograafi nägemust üksilduse tundest. Esmakordselt on esindatud 13 lisa fotolugu ning seda vaid Tartu näitusel 2 kuu jooksul. Lõpetades Tartus rändava fotoprojekti 12 kuud kestva teekonna, mis on eelnevalt kulgenud erinevates Eestimaa linnades - Tallinn, Narva, Pärnu, Kuressaare, Haapsalu, Rakvere, Viljandi.

Projekti autor – Erika Tuulik
Fotolood – Marilyn Rebane, Margus Metsaäär, Anneli Ivaste, Alena Shminke, Edgar Laksa, Merja Roostalu, Gerda-Liz Põdersoo, Lembe Aasorg, Sten Martin, Jevgeni Raudsepp, Meelis Heli, Kris Moor, Jan Erik Praks, Andre Joosep Arming, Sanna Larmola, Helis Hämarsalu, Aljona Tubaleva, Andra Rahe, Greta Sauter, Reet Sau, Liis Murro, Veiko Pill, Ketlin Peterson, Toivo Tenno, Kalmer Lehepuu, Arvo Säilev, Jukka Halme, Kalle Toom, Katrin Vaht, Erika Tuulik

Projekt on valminud koostöös Peaasi.ee ning teekond jälgitav sotsiaalmeedias:
Facebook - Fotonäitus Üksildus ei küsi vanust
Instagram - @yksildus

Loe lähemalt

EST ENG
Asutus:
Erika Tuulik
Kontaktisik:
Erika Tuulik
Telefon:
53312915
E-post:
E-post