Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Li Seppet
Li Seppet

Rasmus Kulli fotonäitus "Kiljatused rohke vibraga"

Eesti Maaülikooli raamatukogu

Eesti Maaülikooli raamatukogu vaata kaarti

T 10. jaan 2023 | 09:00 - R 17. märts 2023 | 19:00

Tasuta

Galerii
Tutvustus

Rasmus Kulli fotoretrospektiiv Vanemuise ooperielust aastatel 2016-2021.

Rasmus Kull: Etendus algab siis, kui artist astub teatriuksest sisse, ja kestab, kuni välisuks selja taga kinni vajub. Kõige selle vahele jääb palju. Väga palju. Terved maailmad.

Publik näeb teatritööst vist kõige enam professionaalsete piltnike hoolikalt valitud fotosid prooviprotsessi lõpust täisgrimmide ja -kostüümidega, mida teater saab jagada oma kodulehel, sotsiaal- või trükimeedias.

Mina üritan tabada inimesi kohtades, kuhu päris fotograafid ei tiku – lava külgkardinate vahel, proovisaalides, etenduse ooteruumis, kohvikus – et näidata, millist teatrit tehakse siis, kui publik pole veel saali jõudnud või kui nad on sealt juba lahkunud. Need hetked on sama tähtsad kui klantspildid lavastustest.

Peaasjalikult on see näitus armastuskiri mu kolleegidele, kes mind aastaid tagasi oma ridadesse tervitasid ja kellega mul on olnud tore veerandi oma elust lavalaudu kulutada. Näituse pealkiri on häbitult varastatud Sten Sanga 2015. aastal Tartu Ekspressis avaldatud lavastuse „Õhtu Kálmániga” arvustuse pealkirjast. „Kiljatused rohke vibraga” on väljend, mis juba aastaid endale uut hingamist on otsinud ja lõpuks selle näituse pealkirjana väärilise paiga Vanemuise pikas ajaloos on leidnud.

Rasmus Kull (1984) on aastast 2013 Vanemuise teatri ooperi- ja operetisolist. Oma esimese kaamera hankis ta aastal 2016 ja on sellest ajast peale dokumenteerinud teatrielu nii laval kui ka lava taga.

Loe lähemalt: https://library.emu.ee/raamatukogust/uudised/

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Eesti Maaülikooli raamatukogu
Kontaktisik: Li Seppet
E-post: E-post
https://library.emu.ee/

Jaga