Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Sport
  • Muu
  • Sport
  • Muu

Rattamatk Vorbusele

Vorbuse

vaata kaarti

E 13. mai 2024 | 00:01 - P 26. mai 2024 | 23:59

Tasuta

Rattaga matkamine on põnev ja tervislik ning see on hea võimalus oma kodukanti tundma õppida.
Tartu suvist rattamatkade sarja korraldab ja administreerib MTÜ Tartu Rattamatkad.
Kuna käes on kultuuririkkuse aasta, viib Tartu Rattamatkade suvine sari osalejad kultuuriga ja kultuuriruumiga seotud kohtadesse.
Kümnenda hooaja kolmas matk toimub ajavahemikul 13.05-26.05.2024 a. Vorbusele

Aasta 2024 on nimetatud kultuuririkkuse aastaks. Matkasarja selle hooaja läbivaks teemaks on seega meie kultuuriruumiga seotud kohad. Sihtkohtade nimekirjast leiame muuseume, kultuuriväravaid, kultuurihälle, toidukultuuri ja ehituskultuuri näiteid ning kultuuriloolisi kohti. Ka kehakultuur ja liikluskultuur liiguvad osalejatega endiselt kaasas.
Kolmanda matka sihtpunktiks on Vorbuse küla. Vorbusel asub Vorbuse mõisapark, mõned mõisaaegsed hooned, küla keskus ja uusarendus. Mõisa peahoone hävis 1916. aastal Vene sõjaväelaste tõttu. Tänapäeval on enamus hoonetest leidnud uued omanikud ja uue otstarbe. Võib öelda, et endine mõisaala vajab korrastamist. Pärast mõisa riigistamist anti mõis Eesti Vabariigi sõjaväele, kes rajas sinna hobusekasvatuse.
1930-ndate keskpaigas jagati mõisa maad asunduskruntidena maasaajate vahel välja. Nõukogude okupatsiooni ajal moodustati Tähtvere sovhoos (hiljem Tartu näidissovhoos), mille osakonnaks Vorbuse oli.
2017. aasta haldusreformi käigus liideti Tähtvere vald Tartuga ja täna on Vorbuse Tartu haldusüksuse koosseisus. 2020. aastal loendati Vorbuse külas 259 elanikku.
Kindlasti soovitame minna ka Vorbuse uusarendust vaatama.
Matkast osavõtu registreerimine toimub TRM kodulehel www.tarturattamatkad.ee oleva registreerimisvormi kaudu.
Registreerimine lõppeb pühapäeval 26.05.2024 kell 23:59.
Uute osalejate registreerimine toimub samuti kodulehel asuva osavõtu registreerimise vormi kaudu.
Retkeks sobiva aja saab valida ajavahemikul 13-26.05 2024, misjärel toimub osalejate vahel TRM meenetasside loosimine. Kooliõpilaste vahel loositakse Kommipommi auhindasid. Võitjatega võetakse ühendust ja võitjate kohta avaldatakse infot TRM FB lehel.
Kõik rattamatkajad, kes on hooaja vältel külastanud vähemalt kaheksat matka sihtkohta, osalevad jalgratta loosis. Loosimine toimub pühapäeval, 22.09.2024 kell 14:00 Ülenurme Põllumajandusmuuseumi juures.
KONTROLLKÜSIMUS, millele peate sihtkohas vastuse leidma on järgmine: Vorbuse vana kaupluse juures asub Omniva kirjakast. Mis päevadel ja mis kellaajal toimub kirjakasti tühjendamine? Vastuse leiad kirjakastilt.
Matkadel osalemine on tasuta.
Soovitused: Alusta matka oma kodust endale sobival ajal kas üksi või koos oma sõbraga. Vali endale põnev marsruut ja sobilik tempo. Ole tähelepanelik kaasliiklejate suhtes ja võta vastutus enda ohutuse eest!
Rohkem infot www.tarturattamatkad.ee .

Loe lähemalt

Asutus:
MTÜ Tartu Rattamatkad
Aadress:
Kalda tee 16
Kontaktisik:
Raimo Ronimois
Telefon:
5045168
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.tarturattamatkad.ee