Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

"Rinnad"

Tampere Maja

Tampere Maja vaata kaarti

N 02. märts 2023 | 17:00 - N 23. märts 2023 | 18:00

Tasuta

Galerii
Tutvustus

Fotograaf Emil Bodyrev on jälginud kaht Tamperest pärit naist ajal, mil nad on püüdnud lahendada oma rindadega seotud küsimusi. Kunstnik Susanna Lyly soovis ilukirurgia abil taastada oma nooruspõlve rindade vormi. Produtsent ja ajakirjanik Anne Välinoro soovis jagada oma kogemust Susannaga. Näitus avatakse neljapäeval, 2. märtsil kell 17 Tampere Maja galeriis (Jaani 4).

Fotonäitus räägib naise kehast ning kuidas võidakse oma keha pidada ebasobivaks ja valeks. Tundest, kui naine on oma kehas justkui oma rindade vang. „Rindade maailm on avar ja avatud. Sain oma nooruses tekkinud probleemile lahenduse, kui sain vanemaks. Kõik rinnad on mingil eluperioodil õiged”, tõdeb Anne Välinoro.
Rindasid seostatakse ainult seksuaalsuse, emaduse või naiseks olemisega, aga nende piltide teemaks on isiklik suhe oma rindadesse. Oodatud muutus toob vabaduse ja kergenduse. Muutuda võib terve minapilt. Suurte rindade vähendamise tulemusena võib naine tunda end merineitsina. Rindadest saab mäng ja tembutamine. „Soovin näidata rindade maalilist ilu, aga ka valu ja krõbedust, mis sellele protsessile järgneb”, tõdeb fotograaf Emil Bodyrev.

Emil Bodyrev on Tamperest pärit fotograaf, kelle pildistatud portreesid ja looduspilte on avaldatud mitmetes Soome ajalehtedes.
Susanna Lyly on Tamperest pärit fotograaf, kelle viimased projektid on käsitlenud koroona piiranguid ja vanemaid naisi.
Anne Välinoro on Tamperest pärit ajakirjanik, režissöör ja stsenarist. Välinoro on uurinud oma lühifilmides vananemisega tekkinud välimisi muutuseid.

Fotonäitust ja lühifilmi on toetanud sihtasutus Jokes ja Soome Kunstikapital.

Loe lähemalt: https://www.facebook.com/events/3320966594808127?ref=newsfeed

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Tampere Maja
Aadress: Jaani 4, Tartu
Telefon: +372 7 386 300
E-post: E-post
https://www.tamperemaja.ee

Jaga