Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Näitus/muuseum
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Näitus/muuseum

Ryoji Ikeda soolonäitus

Eesti Rahva Muuseum

vaata kaarti

L 02. nov 2024 | 00:00 - P 02. märts 2025

Mine ostma (5 - 7 €)

Ryoji Ikeda on maailmakuulus jaapani helilooja ja kunstnik, kes on eelkõige tuntud enda audiovisuaalsete performance’ite ja installatsioonide poolest.

Piletid müügil peagi.

Ikeda loomingut on suures osas inspireerinud teadus ning 2014.-2015. aastal viibis ta residentuuris Euroopa Tuumauuringute Organisatsioonis (CERN): https://arts.cern/artist/ryoji-ikeda. CERN-is läbitud residentuuri tulemusena valmis teos „Supersümmeetria“, mille eest pälvis Ikeda maineka Ars Electronica auhinna (Collide@CERN 2014 Prix Ars Electronica). 2015.-2016. aastal oli see ruumiinstallatsioon nähtaval ka Kumus: https://kumu.ekm.ee/syndmus/ryoji-ikeda-supersummeetria/.

2024. aastal naaseb Ikeda Eestisse võimsamalt kui kunagi varem! Eesti Rahva Muuseumis avatakse tema soolonäitus, millel on väga selge seos Eestis tehtava teadustöö ja muusikaga. Ikeda loob spetsiaalselt ERM-i ruumidesse kaks uut teost: Tartu Ülikooli genoomika instituudi teadusandmetel põhineva audiovisuaalse installatsiooni ning heliistallatsiooni, mis valmib koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga. Lisaks eksponeeritakse näitusel juba üht eksisteerivat Ikeda loodud teost, milleks on audiovisuaalne installatsioon „data-verse“ (https://www.ryojiikeda.com/project/x_verse/).

Ryoji Ikeda soolonäitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Loe lähemalt

EST ENG
Asutus:
Tartu 2024
E-post:
E-post
Veebileht:
https://tartu2024.ee/et