Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Muusika
  • Muusika

Selver esitleb: Vaikse nädala kontserdid

Tartu Pauluse kirik

vaata kaarti

R 05. aprill 2024 | 18:00 - 19:15

Mine ostma (15 - 25 €)

Solist Ain Anger (bass)
VHK keelpilliorkester
dirigent Rasmus Puur

Üks nõutumaid ooperilavade tippbasse Ain Anger ja eesti noored muusikud VHK keelpilliorkestrist ühendavad vaikse nädala kontsertide raames väed. Kui Ain Angerit oleme kuulnud enamasti laulmas aariaid maailma ooperiliteratuurist, siis sel korral laulab ta eesti keeles eesti heliloojate muusikat. Eestimaa kirikutes kõlab märtsi viimasel ja aprilli esimesel nädalal Tõnu Kõrvitsa, Veljo Tormise, Villem Kapi, Artur Kapi, Eino Tambergi ja teiste looming, dirigendiks Rasmus Puur.

VHK keelpilliorkester on 26-liikmeline Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest koosnev orkester, mis loodi 1996. aastal. Orkestris musitseerivad noored vanuses 15-20 ning repertuaar koosneb pea ainult eesti muusikast alates Cyrillus Kreegist, Heino Ellerist ja Veljo
Tormisest kuni Tõnu Kõrvitsa, Margo Kõlari ja Pärt Uusbergini. VHK keelpilliorkestril on hooajas umbkaudu 40 ülesastumist ning seda üle Eesti ja vahel ka välismaal - viimati käidi 2020. aasta veebruarikuus Brasiilias. Välja on antud neli autoriplaati Kreegi, Saare, Tormise ja Mägi loomingust.

Orkester on koostööd teinud mitmete inspireerivate muusikutega eri žanreist: alates Hans Christian Aavikust, Riivo Kallasmaast, Johan Randverest, Marten Altrovist, Theodor Sinkist, Reinut Tepist lõpetades Mari Kalkuni, Liisi Koiksoni, Mari Jürjensi, Vaiko Epliku, Jaan Pehki ja Jarek Kasariga. Orkestriga töötavad lisakstunnustatud interpreedid Madleen Kristen Alasi, Mari Targo, Rain Vilu ja Villu Vihermäe. Alates 2015. aastast on orkestri dirigent Rasmus Puur.

KONTSERDID:
28 märts Rapla kirik
29 märts Kuressaare Laurentiuse kirik
30. märts Kärdla kirik
4. aprill Haapsalu toomkirik
5. aprill Tartu Pauluse kirik
6. aprill Tallinna Jaani kirik

TOETAJAD: Selver AS, KULKA, Tallinn, Hiiumaa vald, Haapsalu, Rapla vald, Tartu linn

Loe lähemalt

Asutus:
Skene Katus Kunstile MTÜ
Kontaktisik:
Kadri Tikerpuu
Telefon:
5101723
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.skene.ee