Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Muu
  • Muu

Siili jõulumaa Kalevipoja Kojas

Kalevipoja Koda

vaata kaarti

E 27. nov 2023 | 10:00 - K 20. dets 2023

15 €

Kuidas valmib lõng? Metsamatk koos jõulu-ossi ja teejoomisega, mängime ja mõistatame. Võimalik ka toitlustus!

Lasteaia grupid ja koolilapsed (1.-5.klass)
Programm #1

Programmi viib läbi särtsakas Põrgupiiga, kes viib teid rändama vanadele radadele, õpetab koos Kalevipoja ema Lindaga, kuidas saab villast lõng ning palub abi Kalevipojale salli kudumisel. Edasi viib Põrgupiiga teid metsamatkale. Metsas kohtuvad lapsed talveunest ärganud Siiliga. Koos viiakse metsloomadele toitu, süüakse lõkke ääres jõuluossi ja juuakse kuuma teed. Lõpuks tullakse tuppa sooja - seal ootavad vana-aja mängud ja mõistatused. Ja kuuse kaunistamine.

Koolilapsed (6.-12.klass)
Programm #2

Programmi viib läbi särtsakas Põrgupiiga, kes viib teid rändama vanadele radadele, õpetab koos Kalevipoja ema Lindaga, kuidas tehakse lõnga ning palub abi Kalevipojale salli kudumisel. Edasi viib Põrgupiiga teid metsaradadele matkama ja metsloomadele toitu viima. Metsas teeme koos lõket ja keedame lõkke peal teed. Tee kõrvale sööme jõuluossi. Siis tuleme tuppa sooja, räägime vana-aja jõulukommetest, meisterdame endale uhke prossi ja lõpetuseks paneb Põrgupiiga teie teadmised ka proovile.

Täiskasvanute grupp
Programm #3

Programmi viib läbi särtsakas Põrgupiiga, kes viib teid laternate valgel vanasse talumajja, kus saate Kalevipojale salli kududa. Edasi suundutakse pimedasse metsa. Metsas viime loomadele süüa, teeme üles lõkke ja joome lõkke ääres kuuma glögi ja sööme jõuluossi.
Metsast naastes võimalus teha ühine jõulusööming rahvamajas või muuseumis ja/või vana-aja jõuluteemaline kuldvillak.

Täiskasvanute grupp
Programm #4

Pakume kõigile erakordset võimalust soojendada suhteid loodusega tuntud loodusretkejuhi Vahur Sepaga. Läheme koos metsamatkale - selleks sobib nii pime kui ka valge aeg. Metsast naastes võimalus teha ühine jõulusööming ja/või vana-aja jõuluteemaline kuldvillak.

Loe lähemalt

EST ENG RUS
Asutus:
SA Kalevipoja Koda
Aadress:
Kalevipoja, Kääpa, 49323 Jõgeva maakond
Kontaktisik:
Annika Oras
Telefon:
5886 6805
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.kalevipojakoda.ee