Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Muusika
  • Põhiprogramm
  • Tartu 2024
  • Muusika
  • Põhiprogramm

Taevapargi pühitsemine. “PIDO, PIDO, EI MINGIT ARGIPÄEVA” Steven Blake (Šoti) / Ro:Toro

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus

vaata kaarti

L 17. aug 2024 | 12:00 - 13:15

Mine ostma (20 - 25 €)

TAEVAPARGI PÜHITSEMINE
Põlva Kultuurikeskuse katuseterrassi avamine

“PIDO, PIDO, EI MINGIT ARGIPÄEVA”
STEVEN BLAKE (Šoti) / RO:TORO

Ro:Toro on pärimusmuusikast pulbitsev ansambel. Väledad sõrmed Sandra Sillamaa ja Cätlin Mägi torupillimängus tekitavad eesti torupillist virtuoosse ja samas arhailise kõlaga ansambli alustala. Sinna sekka annavad tänapäevast värvi Marko Mägi sopransaksofoni ja Marek Taltsi elektrikitarri improvisatsioonid. Kuna eetlastel ei ole teadaolevalt kindlat tüüpi rütmipilli viljeletud, siis Silver Sepp leiutas oma fantaasiapillide tee alguses kausipillidest trummikomplekti, mis annab ansamblile juurde mõnusa grooviva rütmifaktuuri.

STEVEN BLAKE on Šotimaa üks andekamaid noori muusikuid, kes on tuntud oma mitmekülgse mängustiili poolest, hõlmates traditsioonilist torupillimängu, kaasaegset rahvamuusikat ja komponeerimist. Steven on esinenud üle maailma, nii suurtes koosseisudes kui ka intiimsetel soolokontsertidel. Kontserdil astub Steven Blake lavale eheda Highland torupilliga.

Steven Blake – Šoti torupillid, viled
Sandra Sillamaa – Eesti torupill, vile, parmupill
Cätlin Mägi – Eesti torupill, vile, parmupill
Marko Mägi – sopran- ja tenorsaksofon
Marek Talts – elektrikitarr
Silver Sepp – kausstrummid, kodarpill, laul

Festival „Taevapargi pühitsemine“ (16. – 25. august 2024) toob Kagu-Eesti väikelinna kokku eklusiivsed esinejad tervest maailmast- Gruusiast, Jaapanist, Türgist, Kanadast, Šotimaalt, Saksamaalt, Prantsusmaalt jm. Publikut ootab sümbioos maailmakultuurist ja maailmausunditest läbi muusika, rituaalsete etteastete ja tantsu. Taevapark pühitsetakse 8 eriilmelise pühitsuskontserdiga. Sündmused toimuvad lisaks Põlva Kultuurikeskusele Põlva Maarja kirikus ning Intsikurmu metsapargis.

Festival kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tartu2024 põhiprogrammi.

Sündmust toetavad: Euroopa Kultuuripealinn Tartu2024, Coop Põlva, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlva vald, EU-Japan Fest.
Korraldajad: Põlva Kultuurikeskus koostöös Ida-Muusika Festivaliga Orient.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-polva

Loe lähemalt

EST ENG
Asutus:
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
Aadress:
Kesk 15, Põlva 63308
Telefon:
521 7333
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.kultuurikeskus.ee