Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Tantsuetendus "Loodud jääma"

Toomeorg

Toomeorg vaata kaarti

R 21. juuni 2019 | 22:00 - 23:55

Istekoha piletid saadaval kahes hinnakategoorias: 20 € ja 25 €. Seisukohad 15 €.

Lisa kalendrisse
Mine ostma (15,00-25,00€) Mine ostma (15,00-25,00€)
Galerii
Tutvustus

Jaanus Randma loodud stsenaariumi järgi toimub 21. juunil kell 22 Tartu Toomeorus tantsuetendus „Loodud jääma“, mis kätkeb endas Eesti rahvatantsu ajarännakut minevikust tänapäeva.

Seekordne kontsert-etendus vaatab korraga nii rahvatantsu ajalukku kui ka tänapäeva ja nii kangastubki rahvatantsude muutumine läbi aja.

Tantsuetenduse idee autor ja pealavastaja Jaanus Randma: „Nagu igal rajatisel on alusmüür, on see ka rahvatantsul. Erinevad tegevused nagu ketramine, sepatöö ja kudumine seotult ammustest aegadest pärinevate tantsusammudega nagu nt labajalg, mis rikastas juba meie esivanemate vaba aega ja elu kurssi muutvaid sündmusi, panevadki osaliselt aluse tänapäevasele tantsulisele liikumisele. Siit sündiski mõte näidata tantsuetendusega just seoseid – kus ja kuidas üks või teine tänapäevane tantsusamm oma algse idee saanud. Tegevuste jäljendamine ja matkimine muusika saatel ning sinna juurde erinevate liikumiste kombineerimine tekitavad tervikliku kompositsioon, et lugu vaatajateni jõuaks ning tantsul on kindel roll meie kultuuri ja ajaloo säilimisel.“

Tegemist on eksklusiivse etendusega, mida võimalik nautida vaid ühe korra ning mille pealtvaatajate arvule seab piirangud etenduse eriline toimumiskoht. Samas tagab peopaik väga omanäolise, kordumatu ja peo ideekavandist lähtuvalt suisa mitmemõõtmelise elamuse. Etendus toimub Kassitoome orgu paigaldatud kahel laval. Üks neist on sümboolne rehetare, kus tantsitakse autentseid folkloorseid tantse. Teisel laval esitletakse samade tantsude kaasaegseid versioone. Tantsud on põimitud muusika ja sõnalise osaga.

Oma amfiteatriliku iseloomu tõttu on Kassitoome suurepärane toimumispaik etendusele, kus nii ümbri

Loe lähemalt: https://www.facebook.com/events/261951818052604/

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: MTÜ Tartu Üliõpilasmaja koostöös Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liiduga
Aadress: Kalevi 24
Kontaktisik: Kulno Kungla
Telefon: 5049658
E-post: tym [at] ut.ee
http://tym.ee/

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google