Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Tartu linna päev 2019 – Ooperisümbioos 4

Raekoja plats, Kesklinn

Raekoja plats, Kesklinn vaata kaarti

R 28. juuni 2019 | 10:00 - L 29. juuni 2019 | 23:55 +1 veel

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Linna päeval Tartus toimub, saabuval suvel toimub lisaks 29. juunile arvestatavalt juba ka päev varem!

Viimasel ajal otsitakse ja leitakse Tartut tema päeval ooperi ja klassikalise muusika läbi. Krutskilises tujus ooper lahkub ka sel suvel korraks oma kodust ja läheb linna peale promeneerima. Tartu linna päev soovib ooperi- ja klassikalise muusika sõprade püramiidi kasvatada ja nii kuuleb 29. juunil taas seda, kuidas erinevatest žanritest ja interpreetidest ooperisümbioosid¹ sünnivad. Kell 21.00 algab raekoja platsil suur galakontsert.

Linna päeva jagub seekord põnevaid ettevõtmisi ka projekti „Living Streets“ (e k „Elav Tänav“) raames. Märksõnadeks 3D-tänavamaal, uued linnaliinibussid, kõrvaklapidisko ja suur kinoekraan ning ühislaulmine seal, kus seda tavaliselt kuidagi ei ole. Lisaks kutsub UNESCO kirjanduslinn Tartu oma kirjanikud raamatusõprade tungival palvel taas raamatulaata pidama. Ka autorid seavad end 28. juunil kauplema ja lugejatega kohtuma otse Vanemuise teatri suure maja ees.

Elav Tänav on algatus, mille raames üks tihedas kasutuses olev linnatänav suletakse ajutiselt autoliikluseks ning muudetakse kohtumiste ja vaba aja veetmise kohaks. Elava Tänava eesmärk on anda linlastele võimalus näha linnatänavaid uuest küljest ning seeläbi toetada jalgsi käimist, rattaliiklust ja ühistransporti.

Linna päeval saab Euroopa kultuuripealinnaks kandideerivas Tartus meelt lahutada, tarkust koguda ja häid kontserte nautida. Toimub linna tuuma uurivaid ekskursioone, heade koostööpartneritena on kambas linna muuseumid ja raamatukogud.

Loe lähemalt: http://tartulinnapaev.ee

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Tiigi seltsimaja
Aadress: Tiigi 11, 51003 Tartu
Kontaktisik: Maris Peebo
Telefon: 506 8770
E-post: Maris.Peebo [at] raad.tartu.ee
http://tiigiseltsimaja.tartu.ee/

Alamsündmused
NimiKuupäevKellaaegAsukohtPilet
Tartu linna päeva galakontsertL 29. juuni 201921:00 Tartu Raekoja platsilTasuta

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google