Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Teaduslinn Toomemäel

Toomemägi

Toomemägi vaata kaarti

L 18. juuli 2020 | 00:00 - K 30. sept 2020

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Teadusteemalises seikluslinnakus on võimalik ammutada uusi teadmisi ja õppida tundma Toomemäge!

Teaduslinn koosneb kaheksast peatusest, mis paiknevad Toomemäel. Mängija leiab need hõlpsasti üles, sest igas punktis on ka linnaku kaart. Linnakus kajastuvad teemad on arheoloogia, meditsiin, majandus, muusikateadus, infotehnoloogia ja astronoomia. Igas peatuspunktis tutvustatakse ühe kitsama teema teaduslikku tausta ja antakse mängijale ülesanne. Mängu alguspunkt asub ülikooli muuseumi juures.

Avanädalavahetusel raja läbinud saavad täidetud mängulehe ettenäitamisel kingituse. Nii mängulehe kui ka kingituse saab Tartu Ülikooli muuseumi meenepoest ajaloolises toomkirikus. Muusemipood on laupäeval ja pühapäeval avatud muuseumi lahtiolekuaegadel kella 10–18.

Teaduslinn on Toomemäel avatud Tartu Ülikooli muuseumi suvehooaja lõpuni, 30. septembrini. Teaduslinna külastamine on tasuta. Mäng on eesti ja inglise keeles.

Teaduslinna rajasid Tartu Ülikooli muuseumi kuraatorid Lea Leppik ja Tiiu Kreegipuu ning projektijuhid Karoliina Kalda ja Külli Lupkin. Linnaku visuaalse kujunduse autor on kunstnik Liina Tepand ja ehitusmeister on Tanel Nõmmik Tartu Ülikooli muuseumist. Teaduslinna valmimist toetasid Eesti Teadusagentuur ja Tartu linn.

Loe lähemalt: http://www.muuseum.ut.ee

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Tartu Ülikooli muuseum
Aadress: Lossi 25, Tartu
Kontaktisik: administraator
Telefon: 7375674
E-post: muuseum [at] ut.ee
http://www.muuseum.ut.ee

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google