Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Teater
  • Muu
  • Teater
  • Muu

Turandot

Teater Vanemuine, suur maja

vaata kaarti

P 13. okt 2024 | 16:00 +5 veel

Mine ostma

UUS! Giacomo Puccini ooper kolmes vaatuses

Giacomo Puccini ooper kolmes vaatuses

Kauni ja ligipääsmatu printsess Turandoti õukonnas tapetakse halastamatult kõik kosilased, kes printsessi esitatud kolme mõistatust lahendada ei suuda. Siis aga saabub salapärane prints Calaf, kes teab õiget vastust…

Giacomo Puccini viimane ooper „Turandot“ on justkui kolmevaatuseline chinoiserie – hiina esteetika, kirjanduse ja muusika tõlgendus ning imiteerimine itaalia helilooja poolt, kes ise kunagi Kaug-Idasse ei reisinud. Alates 18. sajandi keskpaigast valitses Lääne-Euroopa üldises kultuuripildis orientalism – esteetiline igatsus teistsuguse olemisviisi järele.

„Turandoti“ partituur on instrumentatsiooni ja kõlavärvide poolest väga rikka tekstuuriga. Puccini muusika eri kihid kujutavad iga tegelase vastuolusid ja ebakõlasid, samuti inimlikku vajadust armastada ja olla armastatud. Lavastaja Giorgio Madia soovib sellele suurejoonelisele muinasjutule ja Puccini võimsale muusikale pakkuda võrdväärselt dramaatilist lavastust, austades samas teose ajaloolist konteksti.

„Turandot“ on lavastamiseks üks keerulisemaid Itaalia oopereid. Lava vallutavad massistseenid kooride ja balletitrupiga, samas tuleb jutustada lugu ja pöörata tähelepanu muusikalisele kompositsioonile. Puccini „Turandot“ on külluslik sulam muusikast, draamast ja esteetikast – see itaalia helilooja teadis, kuidas luua ooperilavale ning pakkuda publikule unikaalset elamust. Kavatsen täielikult selle muinasjutuga kaasa minna, et avada selle imekauni ooperi erilist maailma ja poeesiat.

- Giorgio Madia, lavastaja ja koreograaf

Esietendus 13. aprillil 2024 Vanemuise suures majas

KAVA

Esituskeel: itaalia
Tablool: eesti, inglise

Päev enne, kui ooper publiku ette jõuab, 12. aprillil kell 15.00 toimub Vanemuise suure maja fuajees „Turandotile“ pühendatud päev, kus räägitakse lähemalt Puccini muusikast, lisaks avatakse tema teost orientalistlikust vaatenurgast. Sissepääs prii, vajalik eelregistreerimine.

Loe lähemalt

Asutus:
Teater Vanemuine
Aadress:
Vanemuise 6, 51010 Tartu
Kontaktisik:
Teater Vanemuine
Telefon:
+372 744 0165
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.vanemuine.ee/
Nimi Kuupäev Aeg Asukoht Pilet
Turandot R 11. okt 2024 19:00 Teater Vanemuine, suur maja
Turandot R 14. veebr 2025 19:00 Teater Vanemuine, suur maja
Turandot P 16. veebr 2025 19:00 Teater Vanemuine, suur maja
Turandot R 23. mai 2025 19:00 Teater Vanemuine, suur maja
Turandot P 25. mai 2025 16:00 Teater Vanemuine, suur maja