Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Teater
  • Komöödia
  • Teater
  • Komöödia

„Turg“

Lutsu külaplats

vaata kaarti

P 14. juuli 2024 | 19:00 - 21:30 +1 veel

Piletid saadaval tund enne etenduse algust kohapeal.

Mine ostma (25 - 28 €)

Lutsu Teatri võrukeelne vabaõhulavastus „Turg“ on menuromaani „Vee peal“ autori Olavi Ruitlase pööraselt naljaka pealiskihi alla peidetud sügavalt inimlik kaemus inimese sisemusse.

„Turg“ räägib globaliseerumisest ja teeb seda mikroskoopilise külaühiskonna näitel. Me näeme taaskord, kui habras meile elamiseks antud keskkond tegelikult on ja mis juhtub, kui eripalgelisi inimesi siduva ja kooshoidva kogukonna alustalad kõikuma lüüa. Seni rahulikku elu nautinud külainimeste elu muutub täielikult, kui vallavalitsuses asub tööle noor daam, kellest saab valla uus turundusjuht. Ühel hetkel on väikesest rahulikust maaturust saanud midagi New Yorki börsi laadset, turulettidel asuvad arvutikuvarid, endised turumutid ja taadid ei paki enam porgandeid ja kartuleid kilekottidesse vaid müüvad neid nüüd börsil võimendusega, nagu Forex turul valuutasid pikaks või lühikeseks.

Kus on turg, on kõrval ka must turg. Seal on inimsuhted ja inimlikud väärtused.

Lavastaja Ivo Eensalu, kunstnik Silver Vahtre, kostüümikunstnik Hille Leiten.

Osades: Agu Trolla, Liili Saar, Kristo Kooskora, Kaido Arulepp, Kätlin Vaher, Uno Nagelmaa, Aveli Asber, Kristin Kooskora, Jan-Mattias Kottise, Eduard Paulson, Manivald Paulson, Egle Lihtsa, Helje Põvvat jt.

Etendused toimuvad vabas õhus, pealtvaatajatele on paigaldatud tribüün, avatud puhvetid. Etendus koos vaheajaga kestab kaks tundi ja 50 minutit.

Loe lähemalt

EST
Asutus:
Lutsu Teatri Selt
Aadress:
Lutsu küla, Põlva vald, Põlvamaa 63210
Kontaktisik:
Tiiu Rüütle
Telefon:
56474129
E-post:
E-post
Veebileht:
https://lutsuteater.ee/
Nimi Kuupäev Aeg Asukoht Pilet
„Turg“ L 13. juuli 2024 19:00 Lutsu külaplats 25 - 28 €