Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Teater
  • Draama
  • Põhiprogramm
  • Tartu 2024
  • Teater
  • Draama
  • Põhiprogramm

Ugala teatri ja Valmiera draamateatri ühislavastus "Cosmopolitan"

Ugala teater

vaata kaarti

L 14. sept 2024 | 19:00 - R 04. okt 2024 | 22:00

Mine ostma (17 - 25 €)

Sõpruslinnades Valmieras ja Viljandis asuvad teatrid - Ugala teater ja Valmiera teater toovad lavale ühise lavastuse "Cosmopolitan". Lavastuse esietendus Ugala teatri suures saalis toimub 2024. aasta 14. septembril. Lavastuse esietendus Valmiera Draamateatris toimub 2024. aasta 4. oktoobril. Kokku mängivad lavastuses viis näitlejat Ugala teatrist ning viis näitlejat Valmiera teatrist.

COSMOPOLITAN
Ott Kilusk

Kusagil maailma servas, seal kus gloobus otsustavalt Põhjanaba poole kaardub, paiknevad kaks väikest riiki – Eesti ja Läti. Nende piirid kulgevad pikalt koos ja merigi on sama, kuid üksteise toimetamistest ei teata just palju. Ka keeled ja kombed on mõlemal sedavõrd erilised, et nende rahvaste mõtteruumis orienteerumine on vaid üksikute veidrike privileeg.

Ühel kenal päeval reisivad Eesti ja Läti piiril asuvasse motelli kaks väga erinevat inimest – Andrew New Yorgist ja German Venemaalt. Andrew on noor kosmopoliit, ilma juurte ja rahvuseta müügimees läänest, German aga endisest balletiartistist pensionär idast. Nad ei tea mitte midagi üksteise olemasolust, nad ei tunne kohalikke keeli ega kombeid, nad mõlemad varjavad oma tegelikke eesmärke.

Järgneva ööpäeva jooksul arenevad selles motellis kummalised sündmused: seal kohtuvad mitmed värvikad tegelased ja neli erinevat keelt, põrkuvad maailmavaated ja tõekspidamised, varjatud plaanid ja avaldamata lood. Pidev möödarääkimine, üksteise võõristamine, omavaheline mõõduvõtmine ja peidus olevad saladused võtavad koomilised ja absurdsed mõõtmed.

Elu ja surm, koosolemine ja üksindus, juured ja juurtetus, mälu ja mälutus, muinasjutud ja argielu, rahvuskultuur ja kosmopoliitne nutimaailm: need on vastandused, mille ületamisega selle loo tegelastel vaeva tuleb näha.

Lavastus sünnib koostöös Valmiera teatriga.

Autor: Ott Kilusk
Lavastaja: Andres Noormets
Kunstnik: Valters Kristbergs
Kostüümikunstnikud: Maarja Viiding ja Ilze Vītoliņa
Videokunstnik: Taavi Varm
Muusikaline kujundaja: Peeter Konovalov
Valguskujundaja: Lauris Johansons
Tõlkijad: Januss Johansons, Alden Kirss ja Oleg Titov

Mängivad: Aarne Soro, Alden Kirss, Eduards Johansons (Valmiera teater), Ieva Puķe (Valmiera teater), Januss Johansons (Valmiera teater), Klinta Reinholde (Valmiera teater), Krišjānis Salmiņš (Valmiera teater), Martin Mill, Oleg Titov ja Terje Pennie

Koostöölavastus “Cosmopolitan” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Loe lähemalt

EST LAT ENG
Asutus:
Ugala teater
Aadress:
Vaksali 7, Viljandi
Kontaktisik:
Annika Vihmann
E-post:
E-post
Veebileht:
https://ugala.ee