Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Vanemuine 150: teemaekskursioonid

Suures majas

Suures majas vaata kaarti

E 16. märts 2020 | 17:00 +1 veel

Lisa kalendrisse
Mine ostma (8,00-27,00€) Mine ostma (8,00-27,00€)
Galerii
Tutvustus

Ekskursioon töökotta suures majas

Juubelihooajal on teatriekskursioonid tavatumad - korraldame teemaekskursioone, kus saate tutvust teha väga eriliste teatritöö valdkondadega.
Läheme külla inimestele, kelle poolt Vanemuise lavadele loodud maailm ja näitlejate mäng võivad teoks teha teatriime. Nende inimeste nimesid tuleb kavalehelt otsida siis, kui tahaksime küsida: Kas see on võimalik? Kuidas see on võimalik?
Saame tuttavaks Vanemuise suurepäraste grimeerijate, rätsepate, maalisaali meistrite ja tehnikaspetsialistidega, kes jagavad meiega oma ametisaladusi.
GRIMM
Teemaekskursiooni viib läbi grimmiala juht Kelly Kullerkupp.
Mida tähendavad lavagrimm, filmi- telegrimm, fotomeik, päeva- õhtujumestus jms ning kuidas need üksteisest erinevad?
Milline näeb välja üks lavastusprotsess teatri grimmiosakonna jaoks ning kui kaua see aega võtab?
Tutvume grimmitoas kasutatavate eriefektide valmistamise vahendite ja võtetega (haavad, kiilakamütsid, lisandid, karvtööd, lateksvananemine, naisest mehe tegemine jne)
NB! Sellel ekskursioonil saavad julgemad osalejad ka ise teatris kasutatavate eriefektide valmistamise vahendeid proovida!
KOSTÜÜM
Õmblustöökoda on teatri üks suurimaid töökodasid - siin töötavad nii rätsepad, juurelõikajad, kübarsepad ja isegi kingsepp! Kostüümiala töö on väga mitmekesine - alustades kostüümide valmistamisest, nende käsitsemisest etenduse ajal kuni nende hooldamise ja ladustamiseni pärast etendusi.
Selle tuuri raames vaatame lähemalt, kuidas valmivad peatselt lavale jõudvad kostüümid - kuidas kulgeb protsess kunstniku ideest valmis kostüümini. Meie rätsepad näitavad kuidas käib ühe kostüümi kokkupanek ja milliseid protsesse see hõlmab. Kas iga lavastuse jaoks tehakse uued kostüümid või on taaskasutus teemaks ka teatris?
Et kostüümidega on vaja tegeleda ka enne ja peale etenduse lõppu, on kõigile selge. Aga kuidas see täpselt ikkagi käib? Saame selgust, kes on need nähtamatud, keda me saalis istudes kunagi ei näe aga tänu kellele on kostüüm artisti jaoks alati hooldatud ja etenduseks valmis.
Kostüümi osaks on ka kõikvõimalikud aksessuaarid. Lavalt paistab meieni nii mõnigi kord glamuuri ja sära. Kas tõesti ostab teater igaks lavastuseks pärlite ja kullaga kaunitatud ehteid või on ka siin peidus mõni kaval nipp? Vastust kuuleme kübarseppade juures.
Ja mis juhtub kostüümiga pärast etendust? Kus seda hoiustatakse? Mis toimub meie kostüümilaos, see selgub samuti selle tuuri käigus.
DEKORATSIOON
Maalisaalis sünnib meie kunstnik-dekoraatorite käe all valdav osa laval nähtavatest dekoratsioonidest ja rekvisiitidest. Mida kujutab endast kunstnik-dekoraatori töö? Millist haridust ja oskusi on selleks ametiks vaja?
Näeme lähemalt dekoratsioonide valmistamise protsessi ja tutvume vahendite ja materjalidega, millest neid valmistatakse.
Kuuleme otse tegijatelt, milliste dekoratsioonide valmistamine on olnud kõige keerulisem. Kas väike asi saab valmis kiiremini kui suur? Tundub uskumatu, et meie 4. korrusel asuvas maalisaalis valmistatakse betoonsambaid. Või kas need ikkagi on betoonist…?
TEHNIKA
Teatris on lõplikult möödas ajad, kui läbi sõela näidatud lambivalgus pidi meile looma mulje päikesepaistelisest suvepäevast. Teatri tehnikapark on järjest kaasaegsem ja võimalusterohkem pakkudes tõhusat tuge kunstnike ideede elluviimisel. Tehnikateemalisel ekskursioonil saame lähemalt vaadata, milleks moodne lavatehnika teatris võimeline on.
Valgusala juht Andres Sarv ning heli- ja videoala juht Andres Tirmaste räägivad valgusest ja helist, tutvustavad tehnikat ja demonstreerivad kasutatavaid lahendusi.
Lavameister-koolitaja Oliver Pärna näitab lähemalt laval, lava kohal ja lava all asuva tehnilise pargi võimalusi - mis on stanged, tõstukid ja vajukid ning kuidas need töötavad. Mis teeb pöördlava eriliseks ja mida selle kasutamine lavastusele juurde annab?
Et kõik tehnilised lahendused on teatris juhitud arvutite abil, on infotehnoloogial keskne roll. IT-juht Mikk Männaste teeb ülevaate teatri infosüsteemidest ning tutvustab selle ala köögipoolt.
Eriteemalised ekskursioonid toimuvad Vanemuise suures majas, kõik on algusega kell 17.
Pilet 10 EUR, sooduspilet 8 EUR (pensionäridele, õpilastele, ISIC- ja ITIC-kaardi omanikele).
Ekskursioon kestab kaks tundi, pileteid on piiratud koguses!
Kogunemine teatri suure maja kassa ees.

Loe lähemalt: https://www.vanemuine.ee/repertuaar/vanemuine-150-teemaekskursioonid/

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Teater Vanemuine
Aadress: Vanemuise 6, 51010 Tartu
Kontaktisik: Teater Vanemuine
Telefon: +372 744 0165
E-post: kassa [at] vanemuine.ee
http://www.vanemuine.ee/

Teised kuupäevad
NimiKuupäevKellaaegAsukohtPilet
Vanemuine 150: teemaekskursioonidT 14. apr 202017:00 Suures majas8,00-27,00€

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google