Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

VEAME VILLAST. Eesti villa rakendusuuringud Pallase tekstiiliosakonnas

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas vaata kaarti

N 25. nov 2021 | 17:00 - L 18. dets 2021 | 18:00

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Neljapäeval, 25. novembril kell 17.00 avatakse galeriis Pallas näitus „VEAME VILLAST. Eesti villa rakendusuuringud Pallase tekstiiliosakonnas“. Läbi jätkusuutliku ja keskkonnateadliku maailmavaate loodud tooted aitavad mõtestada meid ümbritsevat maailma ning julgustavad kasutama kohalikku toorainet uudsete disainilahenduste loomisel. Tekstiiliosakonna tudengid viivad traditsioonid tulevikku!

Näitus VEAME VILLAST võtab kokku Pallase tekstiiliosakonna rakendusuuringu tulemused. Alates 2017. aastast on tekstiiliosakond uurinud Eesti villa kasutamise võimalusi disaintoodete valmistamisel, välja on kujunenud kindlad partnerid nii Eesti lambakasvatajate kui villavabrikute hulgas. Rakendusuuringu eestvedaja tekstiiliosakonnas on olnud Liina Kool, läbi mitme aasta ja õppeaine on uuringusse kaasatud osakonna õppejõud ja üliõpilased. Tihedam koostöö projekti erinevates etappides on kujunenud Muru, Vaemla, Äksi ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia villavabrikutega ning mitmete lambakasvatajatega. Esialgu üsna ettevaatlikust huvist kohaliku lõnga kasutamise vastu on saanud Pallase tekstiiliosakonnas teadlik trend.
Üheks katsetuste suunaks on erineva kvaliteedi ja omadustega lõnga kasutamine silmuskoeliste toodete disainis. Esimeseks projektiks selles vallas oli Siiri Noole lõputöö 2019. aastal, milles diplomand uuris villa töötlemise võimalusi ja Eestis kasvanud lammaste villast valminud lõnga kasutamist disaintoote loomisel. Samuti on tudengid silmuskudumise õppeaines keskendunud kohaliku villase lõnga kasutamisele, et näidata selle materjali võlu ja varjundeid. Kursuselt alguse saanud ideid on tutvustatud suuremate kollektsioonidena ka EFF (Eesti Moe Festivali) etendustel Mood-Performance-Tants ja OmaMood,

Loe lähemalt: http://facebook.com/GaleriiPallas

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakond
Kontaktisik: Aet Ollisaar
E-post: aet.ollisaar [at] pallasart.ee

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google