Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Veljo Tormis 90 | päikesetõusust päikeseloojanguni

Tartu lauluväljak

Tartu lauluväljak vaata kaarti

R 07. aug 2020 | 05:15 - 21:30

Tasuta

Korraga mahub väljakule kuni 2000 inimest.

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Veljo Tormisel on 7. augustil 90. sünniaastapäev. See on tema esimene juubel, kui ta ise kõike veidi kaugemalt pilvepiirilt jälgib.

Tema jõustava mõju ja tohutu pärandi auks mängitakse sel päeval Tartu lauluväljakul päikesetõusust päikeseloojanguni Tormise muusika salvestusi, mille vahele on põimitud Fred Jüssi salvestatud loodushelid.

7. augustil 2020 kõlavad Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva auks tema loodud muusika salvestused päikesetõusust päikeseloojanguni. 16 tunni jooksul kuuleb Tartu lauluväljakul tema koorilaule, orkestriteoseid, kammermuusikat, elektroonika- ja džässtöötlusi jm, millele on vahele põimitud Fred Jüssi salvestatud loodushelid. See ei ole kontsert, pigem installatsioon – inimesed tulevad ja lähevad, saab jääda pikemaks kuulama ja pilvi vaatama.

7. augustil on külalistele avatud peaaegu kogu lauluväljaku ala, sealhulgas kaarealune (kuni kell 20.00) ja kaareesine. Oma toidu ja joogi võib kaasa võtta. Istuda palume soovipaeltega märgistatud kohtadele kas pinkidel või murul või kaare all üksteisest piisavas kauguses olles.

Sündmus toimub täielikult erakapitali toetusel ja on algatatud soovist Veljo Tormise pärandit tema juubeliaasta puhul veelgi rohkem esile tuua ning väärtustada hoolt ja mõtteid, mida Tormise looming on pakkunud, ja pakub ilmselt aegade lõpuni.

Loe lähemalt: http://tormis90tartus.ee

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Kammerkoor Kolm Lindu
E-post: kolmlindu [at] gmail.com

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google