Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Muusika
  • Muusika

Veskikontsert "Filmimuusikast klassikani"

Hellenurme Veskimuuseum

vaata kaarti

K 18. juuni 2025 | 16:00 - 16:15

Piletimüük kohapeal tund enne kontserti.

Piletikassas (kohapeal)

5 - 7 €

Enne jaani saab Hellenurme Veskimuuseumis taas kuulda hõrku muusikat! Tśello (ANDREAS LEND) ja akordioni (ALLAN JAKOBI) kooskõla kaunite muusikateostega klassikast filmimuusikani! Kontsert saab teoks taas PLMF ja Kultuukapitali abil. Tund enne kontserti avatud kohvik.

MUUSIKUTEST: ANDREAS LEND alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õp.Laine Leichteri tšelloklassis. Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Peeter Paemurru). Aastatel 2005-2006 täiendas ta end Soomes, Sibeliuse Akadeemias (prof. Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarinen). Lisaks on Lend osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest ja edukalt osalenud ning preemiaid pälvinud mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Renaissance" (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004), III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijatekonkursil (Riia, 2002) ja laureaat rahvusvahelisel Liezeni tšellokonkursil (Austria, 2000). Samuti on Lend saanud maineka „The International Holland Music Session" suveakadeemia stipendiumi (2009 ja 2010) ning talle on omistatud PLMF preemia "Noor Muusik 2011". 2007. aastal valiti Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (peadirigent Vladimir Ashkenazy), mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Solistina on ta üles astunud selliste orkestrite ees, nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Camerata Nordica Chamber Orchestra, Youth Orchestra of America jt. 2024. aastal tegi Lend solistina debüüdi Kölni Filharmoonia suures saalis. Ta on töötanud tšellistina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (2006-2016) ja Rahvusooper Estonias (al 2016), kus alates 2023. aastast on ta tšellorühma kontsertmeister. Lisaks on Lend keelpillikvartett Prezioso ning ansambli Estonian Cello Ensemble liige ja tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes. Andreas Lend on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.
ALLAN JAKOBI on lõpetanud akordioni eriala Tallinna Muusikakoolis (1987, õp Juta Kirs) ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis (1992, õp Jaan Sommer). Ta on täiendanud end orkestrijuhtimise erialal Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis (1996–1997, õp Reet Brauer) ning osalenud mitmel akordionistide meistrikursusel (Matti Rantanen, Mogens Ellegård jt). Jakobi tegutseb vabakutselise muusikuna nii levimuusika, džässimprovisatsiooni kui ka klassikalise muusika žanris. Ta on esinenud festivalidel Kuhmos, Bornholmis, Moskvas, Vilniuses, Limbažis ja Kielis ning samuti Jazzkaarel ja Jazz Fiestal. Jakobi on teinud 1999. aastast alates koostööd Neeme Punderi, Lembit Orgse, Jaan Arderi ja Ants Nuudiga (kava „Elavad klassikud") ning aastast 2000 Tiit Petersoniga (kava „Tangoballett"). Ta on kuulunud rahvamuusikaansamblitesse (Peiarid, Savijalakesed), kellega on esinenud USA-s ja paljudes Euroopa riikides. Ta on olnud laval ja ka salvestustel koos mitmete Eesti väljapaistvate solistide ning ansamblitega (Gerli Padar, Ivo Linna, Rein Rannap, Uno Loop jne). Aastast 2004 juhib Allan Jakobi firmat Akordion Centrum OÜ, mis impordib Baltimaadesse Itaalia akordioneid.

Loe lähemalt

EST ENG
Asutus:
MTÜ Hellenurme Veskimuuseum
Aadress:
Veski, Hellenurme küla, Elva vald, Tartumaa 67514
Kontaktisik:
Mae Juske
Telefon:
5205142
E-post:
E-post
Veebileht:
https://veskimuuseum.ee