Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Teater
  • Muu
  • Teater
  • Muu

Viini veri

Teater Vanemuine, suur maja

vaata kaarti

R 09. veebr 2024 | 19:00 +2 veel

Mine ostma

Victor Léoni ja Leo Steini operett Johann Straussi muusikale

Operett kolmes vaatuses, kahe vaheajaga

Madia „Viini veri“ on visuaalselt, mänguliselt ja muusikaliselt nii rabavalt ilus, et kõik muu polegi enam eriti oluline.
Auri Jürna, Sirp

On tuhandeid põhjusi, miks operett on vastupandamatu – ajastu hõng ja meloodiate mõõtmatu jõud on vaid mõned nende hulgas. Opereti vastupandamatuses on omal kohal ka inimlik soov, et elu oleks rõõmus ja muretu. Nii on see kogu aeg olnud. Ajatu ja universaalne „Viini veri“, mis koosneb Johann Strauss II muusikast, teravmeelsusest, kergusest ja sentimentaalsusest, lööb su vere kihama ja on mõeldud ka südamega kuulamiseks!

„Viini vere“ tegevuse keskmes on 1815. aasta Viini kongress, kuhu kutsuti kokku Euroopa monarhid, et taastada vana kord ning seeläbi püstitada jõudude tasakaal ja säilitada rahu. Minu lavastus taaselustab selle ajastu hõngu ja ajaloolise fakti, et arvukatel seltskonnaüritustel, mis seda tähtsat poliitilist sündmust saatsid, oldi kõrvuni sisse võetud uuest tantsust – Viini valsist. Tegelikult kumabki Viini opereti kohal selle revolutsioonilise seltskonnatantsu aupaiste. Valss eirab vanu moraalinorme ning toob mehed ja naised teineteisele lähemale kui iial varem. „Viini veres“ haarab valss kõik sensuaalsesse keerisesse: formaalsed reeglid lämmatatakse ülevoolava lõbususega, mis muudab tantsijad ülemeelikuks ja pööraseks…

Giorgio Madia, lavastaja

Vastupandamatu operett „Viini veri“ koosneb Johann Straussi muusikast, teravmeelsusest ja ülemeelikusest!

Esietendus 24.03.2018 Vanemuise suures majas

Eesti Teatriliidu teatri aastaauhindade laureaat 2018. aasta loomingu eest.
Muusikaauhind: Rasmus Kull – Sweeney Toddi muusikaliselt nõudlik roll Stephen Sondheimi muusikalises põnevikus "Sweeney Todd" ning Josefi lavakuju maitsekas kehastamine Johann Straussi operetis "Viini veri"

KAVALEHT

Esituskeel: eesti
Tablool: eesti, inglise

Loe lähemalt

Asutus:
Teater Vanemuine
Aadress:
Vanemuise 6, 51010 Tartu
Kontaktisik:
Teater Vanemuine
Telefon:
+372 744 0165
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.vanemuine.ee/
Nimi Kuupäev Aeg Asukoht Pilet
Viini veri R 02. veebr 2024 19:00 Teater Vanemuine, suur maja
Viini veri R 08. märts 2024 19:00 Teater Vanemuine, suur maja