Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm
  • Koolitus
  • Eneseareng
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm
  • Koolitus
  • Eneseareng

Koerte vajadused. Mida koer vajab peale söögi ja jalutuskäigu? - Vestlus Lea Tummelehega

Hea Koer

vaata kaarti

L 25. mai 2024 | 14:30 - 16:30

Mine ostma (19 €)

Sel korral vestleme loomatreener ja loomaökoloog Lea Tummelehega koerte vajadustest. Igaüks teab, et koerad vajavad toitu, hädade tegemise võimalust ja jalutuskäiku. Aga kui sageli jätame täitmata koerte kõrgemad vajadused- emotsionaalsed, sotsiaalsed ja kognitiivsed ? Ja mis need üldse on? Sellest Leaga sel korral räägimegi.

Vestlussari "Koertest kultuuripealinnas" on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Lea Tummeleht on 20-aastase kogemusega koeratreener, kelle jaoks on treeningus koerte heaolu esmatähtis. Selleks, et konkreetse looma heaolu tagada, on tarvis tunda nii liiki, tõugu kui isendit. Ka koertel on terve hulk erinevaid vajadusi, mis hierarhiliselt täitmist vajavad. Just samamoodi kui inimestelgi.
Koeraga tuleb väljas käia ja talle süüa-juua anda, seda usub vist igaüks. Kui koer elab õues, siis tundub mõistlik talle kuut ehitada. Veterinaari juures käimise sageduse osas lähevad inimeste arvamused juba lahku. Ettekujutus koerte vajadustest on sageli väga eelmiste sajandite arusaamades kinni.
Koolitusel räägime, millised vajadused üldse kodukoeral on. Kas kõigil koertel on samad vajadused?
Kuidas hinnata, kas sinu koera vajadused on täidetud?
Koera vajaduste analüüs on ka esimene samm probleemkäitumiste ennetamisel ja lahendamisel. Tutvustame mudelit, kuidas vajadusi analüüsida.
Kui me oskame märgata ka koerte kõrgemaid vajadusi peale bioloogiliste vajaduste, siis muudame seeläbi turvalisemaks ka nii oma koduse elu kui kogu ühiskonna. Koertel, kelle vajadused on täidetud - kellel on turvaline olla ja kelle energia on suunatud sobivatesse kanalitesse, pole tarvis kaitsta end rünnates ja urinaga ähvardades.

Vestluse publikuks on oodatud koeraomanikud, loomadega tegelevad vabatahtlikud ning professionaalid ja kõik asjast huvitatud inimesed!

Vestlus toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.

Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames võõrustab Hea Koer ja Kristina Mägi 7 vestlust põnevate külalistega, mis teevad tiiru peale koerapidamiskultuuri erinevatele tahkudele alates koerapidamiskultuuri arengust viimastel aastakümnetel kuni koera valu ja koertega kokku puutuvate inimeste vaimse ja füüsilise heaoluni. Igas vestlusringis on uus külaline ning uus teema, mis haakub sellele eelneva Treenimisoskuste õpitoaga. Igast diskussioonist on oodata põnevaid mõttevälgatusi ja -arendusi.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt. Ellujäämise Kunst on pürgida kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Loe lähemalt

EST
Asutus:
Hea Koer
Kontaktisik:
Kristina Mägi
Telefon:
53461407
E-post:
E-post